Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 13:10

Poliačik pobúril poslancov "valentínskym problémom." Matovič na neho vytiahol platy poslancov

Poslanec Martin Poliačik zaujal svojím procedurálnym návrhom, ktorý sa týkal voľby ústavných sudcov.

Člen Progresívneho Slovenska a nezaradený poslanec Martin Poliačik pobúril niektorých poslancov v pléne na čele so šéfom parlamentu Andrejom Dankom.

Poliačik zaujal svojím procedurálnym návrhom, ktorý sa týkal voľby ústavných sudcov.

To myslíte vážne?

Tesne predtým totiž poslanci odhlasovali, že sa voľba sa uskutoční o 17.00 hod. namiesto 11.00 hod. Poliačik chcel hlasovanie posunúť na skorší čas. Dôvodom bol Valentín.

"Chápem, čo sa deje, aká je situácia, ale žeby sme to dali na 15.30 hod.? Odôvodnenie je, ýe stále sme niektorí, ktorých naše manželky a manželia ešte majú rady a radi, a dnes je Valentín. A ja mám rezerváciu na 18.00 hod. Ďakujem," povedal Poliačik.

Matovič: Je to obludný návrh

Danka tento návrh zaskočil, nevedel, ako má zareagovať. "Ja neviem ako reagovať. To myslíte vážne? Tak ja vás poprosím v písomnej podobe, aby som o tom mohol hlasovať. A veľmi rád ten váš návrh prečítam," povedal šéf Národnej rady.

Potom do toho vstúpil šéf obyčajných Igor Matovič, ktorý s týmto návrhom nesúhlasil. Nazval ho dokonca obludným.

"Chcel by som poprosiť pán predseda, aby sme o návrhu Martina Poliačika z Progresívneho Slovenska nehlasovali, lebo mi pripadá obludné, že keď
sme si zvýšili platy o 1 500 eur, že si budeme skracovať pracovnú dobu," vyhlásil šéf OĽaNO. Nakoniec sa o návrhu nehlasovalo a voľba bude o 17.00 hod.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.