Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 16:52

Zase to budeme musieť vyriešiť ja, Fico a Bugár, lebo ináč by to nefungovalo, odkazuje Danko opozícii

Šéf SNS tvrdí, že ak chce opozícia vládnuť, musí vedieť nájsť prienik medzi 18 menami medzi kandidátmi na ústavných sudcov.

Ak chce teraz opozícia vládnuť, tak musí ukázať, že si vie nájsť prienik aj na 18 mien. V súvislosti s voľbou ústavných sudcov to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) počas letu z Moskvy do Soči.

"Áno, budeme to musieť zase my vyriešiť, koalícia. Zase si bude musieť sadnúť Danko, Bugár, Fico a zase budeme musieť ustúpiť alebo nájsť kompromis, lebo ináč by to nefungovalo, a to sa týka každej oblasti," povedal v stredu Danko.

Na margo rokovaní koalície o aktuálnej situácii uviedol, že za SNS je poverený rokovať Tibor Bernaťák.

Podľa Dankových slov má jasné inštrukcie, pričom prebiehajú aj telefonické rokovania. "Ja už som telefonoval aj s pánom Bugárom. Nemal som šťastie na pána Fica. Keď pristaneme, budem sa s ním rozprávať," doplnil.

​Dodal tiež, že koalícia má rovnako možnosť sa rozhodnúť. Tvrdí, že dohodnúť by sa mali aj opozičné strany. Koalícia musí podľa jeho slov situáciu koordinovať.

V utorkovom (12. 2.) prvom kole voľby poslanci nezvolili ani jedného kandidáta. Vo štvrtok (14. 2.) o 11.00 hod. budú hlasovať opäť. Majú vybrať 18 kandidátov na ústavných sudcov, a tých ponúknuť prezidentovi SR. Ten z nich má vymenovať deviatich, ktorí na 12 rokov zasadnú na Ústavný súd SR. Spolu je na ÚS SR 13 sudcov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.