Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 13:30 Aktualizované dňa 13.02.2019 o 15:00

Matovič zverejnil najnovší prieskum. Chce, aby sa Čaputová vzdala

Šéf OĽaNO žiada, aby Zuzana Čaputová odstúpila v prospech Roberta Mistríka.

V najnovšom prieskume agentúry Focus, ktorý zverejnil šéf OĽaNO Igor Matovič, vedie Maroš Šefčovič s 20,1 percentami.

Na druhom mieste skončil Robert Mistrík, ktorý má o tri percentuálne body menej (17,1). Tretia Zuzana Čaputová dosiahla 14,4 percenta.

​„Bol som za to, aby Čaputová dostala priestor, aby ju ľudia spoznali, ale dnes, toto sú výsledky. Treba sa postaviť voči realite. Verím v dobré rozhodnutie pani Čaputovej, bola by dobrá ministerka," povedal Matovič, ktorý naznačil, aby sa Čaputová vzdala v prospech Mistríka.

"Pevne verím, že nám pani Čaputová situáciu ľahčí," doplnil Matovič.

Doplnil, že tu existuje reálna hrozba, že sa v druhom kole stretnú Maroš Šefčovič so Štefanom Harabinom.

"Je reálna pravdepodobnosť, že Harabin sa za obidvoch situácií dostane do druhého kola so Šefčovičom," povedal Matovič, podľa ktorého je toto riziko veľké. "Tieto voľby budú o budúcnosti Slovenska," zdôraznil Matovič.

OĽaNO namodelovalo viaceré situácie. Podľa výsledkov by demokratický kandidát vyhral v prípade, že by ním bol Robert Mistrík a stretol by sa v druhom kole s Marošom Šefčovičom. Ak by sa Šefčovič stretol s Čaputovou, kandidátka by prehrala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.