Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 11:43

Truban: Máme dáta, ktoré ukazujú výrazný rast podpory pre Čaputovú. Ľudia jej za pár hodín poslali 12-tisíc

  • O predaji jeho firmy Websupport a o jeho politickej kariére sme sa v HNtelevízii rozprávali s podpredsedom Progresívneho Slovenska Michalom Trubanom.
  • Prečo sa rozhodol predať svoju firmu? 
  • A ako reagovala členská základňa progresívcov na spoluprácu so stranou Spolu? 
  • Viac sa dozviete v rozhovore.

Michal Truban sa rozhodol predať spoločnosť Websupport a naplno sa venovať politike a strane Progresívne Slovensko. O predaji úspešnej spoločnosti aj jeho budúcnosti v politike sme sa s ním rozprávali v HNtelevízii.

Ako uvádza, ponuka od spoločnosti Axcel, ktorá Websupport kupuje, prišla približne pred pol rokom, definitívne sa pre predaj firmy rozhodol len pred koncom roka. Jednou z motivácií bola aj politika. 

"Ja som bol mentálne prednastavený, že sa chcem venovať na sto percent politike a svojich biznisov sa chcem postupne zbavovať," približuje svoje rozhodnutie Truban.

Vzor pre podnikateľov

Na predaji spoločnosti slovenský podnikateľ a politik zarobí. Časť peňazí sa rozhodol naliať aj do strany. "Pôjde o takú sumu, aby Progresívne Slovensko mohlo robiť dobré kampane, aby mohlo prijímať dobrých a kvalitných ľudí," hovorí Truban s tým, že časť peňazí dá rodine a časť aj preinvestuje. 

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.