Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 08:55 Aktualizované dňa 13.02.2019 o 09:27

Čaputová zostáva v prezidentskej kampani. Mistríka nebude vyzývať k ďalším krokom

Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová sa neplánuje vzdať v prospech Roberta Mistríka.

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR/M. Baumann

Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová zostáva v kampani. Reaguje tak na výsledky prieskumu agentúry AKO, v ktorom sa priblížila k Robertovi Mistríkovi a nevzdá sa v jeho prospech. Mistrík je v prieskume za Šefčovičom s 15,8 percentami, Čaputová dosiahla 14,7 percenta.

"Považujem za zodpovedné pokračovať v kampani a v diskusiách. Budem starostlivo vyhodnocovať ďalší vývoj. Pracujeme na zvýšení poznateľnosti. Od júna sa stretávame s ľuďmi. Výsledky prieskumu sú pre mňa príjemným prekvapením," povedala Čaputová na brífingu.

​Tvrdí, že momentálne nie je v kontakte s Mistríkom, naposledy sa stretli v nedeľu v diskusii na TA3. "Nebudem vyzývať pána Mistríka ku žiadnym ďalším krokom. Rešpektujem jeho zhodnotenie situácie," doplnila Čaputová.

Prieskumy ukazujú, že Štefan Harabin nerastie, ale naopak, črtá sa šanca, že si ľudia budú môcť vyberať z dvoch slušných kandidátov, reprezentujúcich demokratické hodnoty, ktorých môžu poslať do druhého kola. Preto nateraz nevidím dôvod na ďalšiu diskusiu o téme vzdávania sa."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.