Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

V najkratšom čase čo najlepšia starostlivosť. Prvý špičkový urgent má Banská Bystrica​

Podmienky ministerstva zdravotníctva pre urgentné príjmy druhého typu spĺňa banskobystrická nemocnica zatiaľ ako jediná na Slovensku.

V najkratšom čase čo najlepšia starostlivosť. Prvý špičkový urgent má Banská Bystrica​
Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo

Prvá špičková nemocničná pohotovosť bude nepretržite k dispozícii pacientom s kritickými zraneniami v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici.

„Základnou myšlienkou tohto typu urgentu je to, aby pacient v čo najkratšom čase dostal čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť,“ hovorí ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, ktorá pracovisko v utorok slávnostne otvorila.

Podmienky ministerstva zdravotníctva pre urgentné príjmy druhého typu spĺňa banskobystrická nemocnica zatiaľ ako jediná na Slovensku, v priebehu roka a pol by sa k nej však malo pridať ďalších desať nemocníc.

Ďalšia by mohla byť Žilina

„Opatrenia pre zaradenie do druhého typu dané ministerstvom zdravotníctva urgentný príjem v žilinskej nemocnici splnil do konca roku 2018,“ informuje hovorkyňa žilinskej nemocnice Lenka Záteková, po odobrení súťaže ministerstvom nakúpi aj poslednú potrebnú techniku.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.