Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

Fico postavil koalíciu kvôli sudcom na hranu

Voľba ústavných sudcov radikálne naštrbila vzťahy v koaličnom trojlístku. Tie pritom nikdy neboli úplne ideálne.

Fico postavil koalíciu kvôli sudcom na hranu
Zdroj: TASR

„Budete hlasovať za Roberta Fica?“ Aj táto otázka výrazne v posledných dňoch rozdelila koaličných partnerov tesne pred dôležitými voľbami ústavných sudcov. Samotná koaličná kríza vyeskalovala aj po nečakanom údere expremiéra Fica, ktorý sa rozhodol stiahnuť kandidatúru na ústavného sudcu a okrem iného aj pohrozil Mostu, že ak by hlasoval s opozíciou, „mohlo by to mať vážny vplyv na chod vládnej koalície“. Odborníci pritom podčiarkli, že samotná koalícia vznikla účelovo a už dávno neoplýva súdržnosťou. Výsledky hlasovania o ústavných sudcoch boli známe až po uzávierke HN.


Ficov úder
Nezhody v koalícii v súčasnosti spôsobila vyostrená debata okolo spôsobu samotnej voľby sudcov. Prvé kolo naťahovanej voľby padol na včerajšok podvečer. V posledných dňoch sa viedli diskusie najmä o tom, či má byť voľba verejná. S tým nesúhlasil Smer Roberta Fica, ktorý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.