Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2019, 00:00

Drucker zakladá stranu. Nie je jediný

Rozdrobovanie slovenského politického spektra pokračuje. S novým projektom prichádza Ficov bývalý minister Tomáš Drucker.

Drucker zakladá stranu. Nie je jediný
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Známy vtip hovorí, že „Slovensko je najdemokratickejšia krajina, pretože svoju stranu má každý druhý Slovák.“ Podľa záznamov rezortu vnútra je v krajine aktívnych takmer až 170 politických subjektov a ďalších 80 je v likvidácii, zatiaľ čo napríklad Rakúšania a Maďari si vystačia len s niekoľkými desiatkami strán. Zdá sa, že k rozdrobovaniu politického spektra prispejú v nadchádzajúcich mesiacoch aj ďalšie subjekty, a to dokonca na čele s pripravovaným projektom exministra zdravotníctva Tomáša Druckera.

Druckerova motivácia
V politike pôsobil niečo vyše dvoch rokov, no za ten čas vystriedal dva rezorty. Tomáša Druckera po parlamentných voľbách v roku 2016 Smer nominoval na čelo ministerstva zdravotníctva a o dva roky po vládnej kríze vystriedal Roberta Kaliňáka na čele rezortu vnútra. V Kaliňákovom kresle však vydržal len mesiac a následne na to z postu abdikoval. Teraz sa zdá, že na aktívnu politiku nezanevrel a rozšíri tak už dosť rozsiahle portfólio slovenských strán. Drucker verí, že zamýšľaná strana, napriek pretlaku na politickej scéne, zožne úspech. „Je potrebné pokračovať v zlepšovaní postavenia občanov v rôznych oblastiach – zdravotná starostlivosť, ich sociálne postavenie najmä v núdzi a neľahkých aj sociálno-zdravotných životných situáciách. No je potrebné aj vytvárať lepšie predpoklady na sebarealizáciu ľudí a treba myslieť aj na najmladšie generácie,“ povedal pre HN. Zároveň ešte odmietol konkretiz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.