Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2019, 00:00

Na poukazy chýbajú lekárom peniaze

O financovaní sociálnych a dovolenkových balíčkov budú v utorok zástupcovia nemocníc rokovať s poisťovňami.

Na poukazy chýbajú lekárom peniaze
Zdroj: TASR

S povinnosťou prispieť zamestnancom na oddych sa od nového roka pasujú zamestnávatelia naprieč sektormi a výnimkou nie je ani zdravotníctvo. Na rekreačné poukazy majú nárok aj zamestnanci zdravotníckych zariadení. Aliancia nemocníc Slovenska konštatuje, že záujem o ne je zo strany zamestnancov oveľa väčší, ako predpokladali zdravotné poisťovne. Zástupcovia nemocníc začínajú diskusiu o nových zmluvách so súkromnými poisťovňami Dôvera a Union a do rokovaní vstupujú s požiadavkou štedrejšieho financovania.

„Zatiaľ máme zmluvy a dodatky so zdravotnými poisťovňami len na prvé tri mesiace. Tie nám kryjú len zvýšenie platov. Iniciujeme rokovanie so zdravotnými poisťovňami, aby sme sa dohodli, čo od prvého apríla, pretože od tohto dátumu nie sú vyrokované doterajšie mzdy, sociálny ani dovolenkový balíček,“ informoval

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.