Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2019, 00:00

Nový školský rok bude bez milióna potvrdení

Štát si o vás informácie sám vyhľadá, 11 potvrdení už úradníkom nemusíte nosiť na papieri.

Nový školský rok bude bez milióna potvrdení
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Až 11 výpisov a potvrdení už neuvidíte v papierovej podobe. Štát chce takto bojovať proti byrokracii. Namiesto toto, aby si od vás úrady dokumenty žiadali, vyhľadajú si ich na portáli OverSi. Kým zrušenie výpisov bude štát zavádzať postupne, ako prvé zmizne potvrdenie o návšteve školy. Tie by sa nemali používať už od začiatku septembra. Podľa vicepremiéra Richarda Rašiho je totiž práve toto potvrdenie najčastejšie vydávané. „Ročne je vydaných 1,2 milióna potvrdení o návšteve školy,“ potvrdil podpredseda vlády pre investície a informatizáciu.


Potvrdenie aj pre dopravcov
Zrušenie potvrdenia o návšteve školy pritom ohlasoval premiér Peter Pellegrini ešte minulý rok, dokument mal skončiť už v septembri 2018, no nestalo sa tak. Potvrdenie pritom každoročne rodičia potrebujú kvôli prídavkom na dieťa či uplatneniu daňového bonusu. Žiadajú ho aj dopravcovia kvôli zľavnenému cestovnému. „Súčasťou te

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.