Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2019, 00:00

Dodávatelia informujú, odkiaľ je ich mäso

Dodávatelia po škandále s poľským mäsom dobrovoľne informovali reštaurácie aj školy o pôvode mäsa.

Dodávatelia informujú, odkiaľ je ich mäso
Zdroj: Reuters

Bilancia po viac než dvoch týždňoch od prevalenia kauzy s dovozom poľského hovädzieho mäsa z chorých kráv je nasledovná: z jedného poľského bitúnka sa vyviezlo 2 700 kilogramov hovädzieho mäsa do 14 krajín Únie. Asi 300 kilogramov z toho sa dostalo do slovenských jedální a reštaurácií.


A aký je výsledok? „Po medializácii tejto kauzy sa zákazníci vo väčšej miere pýtajú na pôvod mäsa či dodávateľov,“ povedal pre HN generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Marek Harbuľák.

Opatrenia na vlastnú päsť
Niektorí dodávatelia v dôsledku škandálu dobrovoľne informovali svojich odberateľov o pôvode mäsa, ktoré im predávajú. Harbuľák potvrdzuje, že to tak bolo aj v prípade mnohých dodávateľov mäsa do reštaurácií. To, že ľudia najmenej dôverujú práve mäsu z Poľska a Ukrajiny potvrdzuje aj prieskum realizovaný použitím Kakadu.fm pre HN.


Do informovania svojich štu

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.