Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 20:22 Aktualizované dňa 08.02.2019 o 20:50

"Cieľom bude zničiť konkrétne osoby." Glváč podal trestné oznámenie kvôli únikom informácií

  • Dôvodom trestného oznámenia sú úniky z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
  • Podľa podpredsedu parlamentu sú cielene podsúvané informácie verejnosti na diskreditáciu konkrétnych ľudí a politických oponentov.
  • Glváč sa dostal na pretras po tom, ako sa zistilo, že bol v kontakte s obvinenou z objednania vraždy Kuciaka a jeho snúbenice, Alenou Zsuzsovou.
  • Podpredseda parlamentu mal so Zsuzsovou dlhodobo komunikovať. Podľa dostupných informácií boli spolu v kontakte napríklad aj v júni, v deň, keď polícia zadržala Mariana Kočnera vo veci miliónových televíznych zmeniek.

Podpredseda parlamentu a člen predsedníctva Smeru Martin Glváč podal tento týždeň trestné oznámenie. Dôvodom sú úniky z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informáciu priniesol v statuse na sociálnej sieti.

"Cieľom bude zničiť vybrané osoby"

"Plne chápem vážnosť situácie po vražde dvoch mladých ľudí, no ani takýto ohavný skutok nemôže ospravedlniť porušovanie ústavy a ďalších zákonov Slovenskej republiky určitou organizovanou skupinou ľudí v záujme ich politických cieľov," píše podpredseda parlamentu.

​Podľa neho sú cielene podsúvané informácie verejnosti na diskreditáciu konkrétnych ľudí a politických oponentov. "Podobné úniky totižto ohrozujú samotné vyšetrovanie a môžu v konečnom dôsledku pomáhať páchateľom, čo je neprijateľné," dodáva Glváč.

Podľa vlastných slov nepochybuje o tom, že že po téme voľby ústavných sudcov sa "táto organizovaná skupina opäť vráti k špinavým praktikám."

"Cieľom bude zničiť vybrané osoby a poškodiť vybrané politické strany, pričom jej vôbec nejde o dolapenie páchateľov a objednávateľov ale o prevzatie politickej moci," konštatuje bývalý minister obrany.

Glváč sa dostal na pretras po tom, ako sa zistilo, že bol v kontakte s obvinenou z objednania vraždy Kuciaka a jeho snúbenice, Alenou Zsuzsovou. Podpredseda parlamentu najprv komunikáciu popieral. Potom priznal, že komunikáciu s Alenou Zsuzsovou riešil počas pôsobenia vo funkcii ministra obrany práve s vtedajším šéfom vojenského obranného spravodajstva.

Podľa Glváča bola komunikácia čisto osobná a nepredstavovala žiadne bezpečnostné riziká. Poslanec Národnej rady to uviedol v rozhovore pre TV JOJ. Glváč zároveň vylúčil osobné stretnutie so Zsuzsovou.

Viedli ju "tretie osoby"

Martin Glváč po medializovaní komunikácie uviedol, že o nej vedeli príslušné orgány a viedli ju „tretie osoby“.

​Podľa informácii denníka Sme vo výpovedi Zsuzsová uviedla, že Glváč bol jediný politik, s ktorým sa trikrát stretla aj osobne. V konverzácii cez mobilnú aplikáciu ho mala uloženého ako "maznáka".

Podpredseda parlamentu mal so Zsuzsovou dlhodobo komunikovať. Podľa dostupných informácií boli spolu v kontakte napríklad aj v júni, v deň, keď polícia zadržala Mariana Kočnera vo veci miliónových televíznych zmeniek, ale ešte aj v čase, keď Zsuzsovú ešte nezadržala polícia vo veci vraždy Jána Kuciaka.

Priateľský, flirtujúci, nezáväzný a mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, nakoľko má partnerku a malé dieťa." Takto mala Zsuzsová vo výpovedi opísať práve Glváča.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.