Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 15:52

Zmena plánu urýchli rozhodnutie, Čaputová sa chystá predstúpiť pred médiá

  • Zuzana Čaputová o týždeň predstúpi pred médiá a bude informovať o ďalších krokoch v jej prezidentskej kandidatúre.
  • Reaguje tak na to, že ministerstvo vnútra oznámilo termín, kedy sa začne tlač hlasovacích lístkov.
  • Robert Mistrík, s ktorým sú dohodnutí, že slabší z dvojice sa vzdá v prospech silnejšieho, tvrdí, že vstupuje do "horúcej fázy" kampane. 
Zmena plánu urýchli rozhodnutie, Čaputová sa chystá predstúpiť pred médiá
Zdroj: TASR, HN; Koláž: HN

Tlač hlasovacích lístkov na voľby prezidenta sa začne skôr, ako sa predpokladalo. Kým pôvodne sa spomínal termín 25. február, tlačový odbor ministerstva vnútra dnes informoval, že to bude už po 15. februári. Rezort Denisy Sakovej ozrejmil, že na lístkoch ostanú aj údaje tých kandidátov, ktorí sa vzdajú boja o post prezidenta po tomto termíne.

To sa špeciálne dotýka dvojice kandidátov Zuzany Čaputovej a Roberta Mistríka. Tí sa totiž zaviazali, že slabší z nich sa vzdá v prospech silnejšieho.

Ak teda svoju dohodu uvedú do praxe až po 15. februári, na hlasovacích lístkoch sa aj tak objavia mená ich oboch, čo môže pomýliť voličov. Krúžkovať bude možné aj toho, ktorý sa vzdal, čo spôsobí, že hlas prepadne. 

Čaputová chce predstúpiť pred médiá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.