Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2019, 00:00

Zachovali by ste vlaky zadarmo? Pozrite sa, aký názor majú prezidentskí kandidáti

V dnešnej časti seriálu HN barometer odpovedalo päť kandidátov na slovenského prezidenta na aktuálnu tému:

Zachovali by ste vlaky zadarmo? Pozrite sa, aký názor majú prezidentskí kandidáti
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Súhlasíte so zachovaním vlakov zadarmo?

Béla Bugár
Na Slovensku sú takí, ktorým to výrazne pomôže.


Zuzana Čaputová
Toto opatrenie nepochybne mnohým ľuďom pomohlo a odľahčilo ich rozpočet o náklady za dopravu. Zároveň by som od vlády očakávala systémové riešenia životnej úrovne seniorov a podpory študentov. Treba myslieť aj na tých, ktorí žijú v lokalitách bez vlakového spojenia, k nim je toto opatrenie nespravodlivé, pretože sa ich takáto pomoc netýka.


Štefan Harabin
Vyšlo najavo, že vlaky zadarmo sú ekonomicky udržateľný a stabilný projekt. Aj v zmysle znižovania emisií, prechodu k čistejším spôsobom dopravy a snahou redukovať premávku na cestných komunikáciách považujem vlaky zadarmo za dobré riešenie. Ani tento projekt však nie je dokonalý a bude nutné domyslieť rozšírenie o autobusové spoje pre ľudí, ktorých miesto bydliska nie je v blízkosti železnice. Momentálne nastavenie ich totiž diskriminuje.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.