Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2019, 00:00

Zachovali by ste vlaky zadarmo? Pozrite sa, aký názor majú prezidentskí kandidáti

V dnešnej časti seriálu HN barometer odpovedalo päť kandidátov na slovenského prezidenta na aktuálnu tému:

Zachovali by ste vlaky zadarmo? Pozrite sa, aký názor majú prezidentskí kandidáti
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Súhlasíte so zachovaním vlakov zadarmo?

Béla Bugár
Na Slovensku sú takí, ktorým to výrazne pomôže.


Zuzana Čaputová
Toto opatrenie nepochybne mnohým ľuďom pomohlo a odľahčilo ich rozpočet o náklady za dopravu. Zároveň by som od vlády očakávala systémové riešenia životnej úrovne seniorov a podpory študentov. Treba myslieť aj na tých, ktorí žijú v lokalitách bez vlakového spojenia, k nim je toto opatrenie nespravodlivé, pretože sa ich takáto pomoc netýka.


Štefan Harabin
Vyšlo najavo, že vlaky zadarmo sú ekonomicky udržateľný a stabilný projekt. Aj v zmysle znižovania emisií, prechodu k čistejším spôsobom dopravy a snahou redukovať premávku na cestných komunikáciách považujem vlaky zadarmo za dobré riešenie. Ani tento projekt však nie je dokonalý a bude nutné domyslieť rozšírenie o autobusové spoje pre ľudí, ktorých miesto bydliska nie je v blízkosti železnice. Momentálne nastavenie ich totiž diskriminuje.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.