Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2019, 00:00

Odtlačok prsta či podoba tváre. Slováci dostanú nové občianske preukazy

Slovákov zrejme čaká prechod na špeciálne občianske preukazy. Ich súčasťou bude čip s odtlačkami prstov či podobou tváre.

Odtlačok prsta či podoba tváre. Slováci dostanú nové občianske preukazy
Zdroj: TASR

Boj s terorizmom či prevencia proti organizovanej trestnej činnosti. Aj toto sú dôvody iniciatívy Európskej únie, ktorá si vzala na mušku bezpečnosť, ale aj prehľadnosť kontroly migračných tokov v rámci Únie. V návrhu pripravovanej európskej smernice sa tak rozhodla zlepšiť systém zabezpečovania údajov preukazov totožnosti a prejsť tak z klasických občianskych na špeciálne biometrické preukazy.

Novinka – europreukazy
V preukaze budúcnosti bude zabudovaný čip obsahujúci napríklad odtlačok prsta či podobu tváre. Európske inštitúcie taktiež avizu

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.