Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 17:00

Poslanci predstavujú novú víziu plánu o Petržalke

Sledujte verejné prerokovanie dokumentu

Poslanci predstavujú novú víziu plánu o Petržalke

Hlavné mesto predstaví verejnosti koncepty urbanistickej štúdie Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky. Tá sa zaoberá prehodnotením rozvoja územia mestskej časti pozdĺž súčasnej i budúcej električkovej trate a okolo Chorvátskeho ramena.

V stredu o 17.00 hod. sa bude konať verejné prerokovanie dokumentu v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke. Verejnosť ho tak môže svojimi pripomienkami skvalitniť.

Projekt predĺženia električkovej trate až na koniec Petržalky chce hlavné mesto spojiť i s vytvorením nového urbanistického konceptu v centrálnom petržalskom koridore, ktorým bude električková trať prechádzať.

Predstavou mesta je, aby v tomto priestore našli rezidenti to, čo im v súčasnosti chýba. Urbanistická štúdia sa preto zaoberá územím okolo Chorvátskeho ramena v Petržalke.

"Jej hlavnými cieľmi sú navrhnúť novú urbanistickú koncepciu územia, navrhnúť koncepciu dlhodobo udržateľnej mobility s podporou pešej a cyklistickej dopravy v úzkom prepojení na MHD. Taktiež navrhnúť koncepciu verejných priestorov s dôrazom na zachovanie prírodného charakteru územia okolo Chorvátskeho ramena a definovať východiská na zmenu územného plánu mesta v danej lokalite," spresňuje magistrát.

Hlavné mesto tvrdí, že pri príprave štúdie bolo jednou z podmienok zapojenie verejnosti, ktoré realizovalo formou odborných workshopov, prieskumu na území, seminárov, verejných stretnutí a dotazníkového prieskumu s vyše 2700 zapojenými.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.