Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 15:02

Lubyová kvôli kauze okolo stimulov odstúpiť neplánuje

Opozícia plánuje Lubyovú odvolávať v parlamente, má zozbieraných už aj dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze.

Lubyová kvôli kauze okolo stimulov odstúpiť neplánuje
Zdroj: TASR

Ministerka školstva Martina Lubyová pre problémy s prideľovaním stimulov pre projekty na výskum a vývoj neplánuje odstúpiť zo svojej funkcie. Uviedla to v stredu po rokovaní vlády.

"Určite nie na základe toho, že hodnotitelia nevyplnili poriadne nejaké hárky. Tu už je potrebné zaoberať sa kvalitou hodnotiteľov a kvalitou hodnotenia vedeckých projektov na Slovensku ako celku. Máme problém s hodnotením. Je to možno nepriamo spojené aj s tým, že hodnotitelia sú atakovaní, politizovaní a kriminalizovaní a ešte viac to odrádza ľudí, aby chceli hodnotiť projekty," uviedla Lubyová.

Opozícia plánuje Lubyovú odvolávať v parlamente, má zozbieraných už aj dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze.

​Podľa ministerky však opozícia nechce o stimuloch diskutovať. "Neprejavila záujem diskutovať na pôde parlamentného školského výboru, nechceli ani mimoriadny výbor," povedala s tým, že opozícii ide len o politické divadlo.

Lubyová potvrdila, že na sekcii vedy a techniky na ministerstve školstva plánuje urobiť audit, aby sa zabezpečilo, že kontrola bude vykonávaná dôkladnejšie.

Pripomenula, že sa už prijali disciplinárne a personálne opatrenia. "Chcem, aby sme tam urobili audit, aby sme mali istotu do budúcnosti, že všetko bude v systéme klapať," povedala.

Ministerka si myslí, že v koalícii má podporu. Dodala, že sa s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) priebežne rozpráva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.