Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 10:14

Figeľ sa vracia. Bývalý predseda KDH je v hre ako kandidát do eurovolieb

Ján Figeľ je podľa súčasného šéfa KDH Alojza Hlinu logická a jednoznačná voľba, keďže sa zaslúžil o členstvo Slovenska do EÚ.

Figeľ sa vracia. Bývalý predseda KDH je v hre ako kandidát do eurovolieb
Zdroj: TASR

Ján Figeľ by mohol kandidovať za KDH v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu. Mal by mať posledné miesto na kandidačnej listine. Rozhodovať o tom má Rada KDH, ktorá sa uskutoční 16. februára. TASR to potvrdil predseda KDH Alojz Hlina.

"Uvedomujeme si, že eurovoľby budú mimoriadne dôležité. Európa a Slovensko sú v ohrození, treba spojiť sily. A tak sme sa rozhodli vytvoriť platformu 'otcov zakladateľov' na našej kandidátke pre eurovoľby," povedal Hlina.

Figeľ je podľa jeho slov logická a jednoznačná voľba, keďže sa zaslúžil o členstvo Slovenska do EÚ. Figeľ zodpovedal za prístupové rokovania SR, a keď sa Slovensko stalo členom Únie, ako prvý Slovák vykonával funkciu eurokomisára.

Na Slovensku budú eurovoľby v sobotu 25. mája. Voliť sa bude 14 europoslancov. Politické strany môžu podať kandidačné listiny do 24. februára.

Volebná kampaň už beží. Poslanci Európskeho parlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie, ktoré sa začína dňom prvej schôdze Európskeho parlamentu po uskutočnených voľbách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.