Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 09:03

Bratislavu čakajú dopravné obmedzenia. Polícia upozorňuje na zmeny kvôli návšteve Merkelovej

Obmedzenia sa týkajú najmä širšieho centra Bratislavy, ako aj hlavných príjazdových ciest do mesta.

Bratislavu čakajú dopravné obmedzenia. Polícia upozorňuje na zmeny kvôli návšteve Merkelovej
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Bratislavu čakajú vo štvrtok (7. 2.) viaceré dopravné obmedzenia. Týkajú sa najmä širšieho centra Bratislavy, ako aj hlavných príjazdových ciest do mesta.

Dôvodom je návšteva nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Vodičov na zmeny v doprave upozorňuje polícia.

"V čase od 10.30 h dôjde k obmedzeniu v premávke pri presune delegácie z bratislavského letiska. Dôjde k uzatvoreniu diaľničného obchvatu D1, a to v úseku od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej Einsteinova ulica, Staromestská ulica a Hodžovo námestie. Tieto obmedzenia budú trvať približne do 11.30 hod," informoval bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff.

Hodžovo námestie aj Palisády

Zhruba od 11.45 hod. do 12.00 hod. bude uzatvorené Hodžovo námestie a Palisády, a to v oboch smeroch v úseku po Bratislavský hrad. Szeiff doplnil, že od 13.45 do 14.15 h budú opäť uzatvorené Palisády a Hodžovo námestie, ale aj Suché mýto, Námestie SNP, Špitálska ulica, Štúrova ulica a Jesenského ulica.

Od 14.45 do 16.00 h budú podľa policajných informácií uzatvorené niektoré ulice a cestné komunikácie: Uršulínska ulica, Námestie SNP, Suché mýto, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, Most SNP, Eisteinova ulica a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

Pokyny polície

"Vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1, žiadame, aby, ak je to možné, tak spravili v čase najneskôr do približne 10.00 h, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 12.00 h. V popoludňajších hodinách žiadame vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby tak spravili v čase najneskôr do približne 14.45 h, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 17.00 hod.," povedal Szeiff.

Krajské policajné riaditeľstvo v Bratislave podľa jeho slov preto žiada účastníkov cestnej premávky, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a riadili sa pokynmi polície. V prípade, ak je to možné, odporúčajú vyhnúť sa uvedeným úsekom a využiť na prejazd alternatívnu trasu. Polícia tiež vyzýva vodičov k trpezlivosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.