Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2019, 16:46

Univerzity adresovali Kalavskej otvorený list, ministerka im poslala jasný odkaz

Univerzitám prekáža nová voľba prednostov kliník.

Univerzity adresovali Kalavskej otvorený list, ministerka im poslala jasný odkaz
Zdroj: TASR

Prednostami kliník univerzitných a fakultných nemocníc majú byť skúsení lekári a nie politickí nominanti, argumentujú predstavitelia univerzít.

Nové pravidlá môžu podľa nich na dlhé roky vážne narušiť činnosť kliník lekárskych fakúlt a univerzitných nemocníc, a to v pedagogickej a výskumnej oblasti, ako aj pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Zmeny v zriaďovacích listinách, ktoré Ministerstvo zdravotníctva zaviedlo od februára, kritizuje v otvorenom liste rektor Univerzity Komenského Marek Števček aj dekani lekárskych fakúlt Juraj Šteňo, Andrea Čalkovská, Daniel Pella a Anna Remková. 

Kliniku má viesť odborník

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská podľa akademikov nerešpektovala zásadné pripomienky k bodovému hodnoteniu uchádzačov na funkcie prednostov kliník.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.