Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2019, 00:00

Deň s Robertom Mistríkom: Začnem vtipom o Ficovi​

HN zmapovali jeden deň kampane s prezidentským kandidátom Robertom Mistríkom. Voličov sa rozhodol vábiť na strednom Slovensku.

Firemná zasadačka Roberta Mistríka pôsobí na prvý pohľad mierne eklekticky. Na kamennom podstavci v strede masívneho stola, pripomínajúcom miniatúrny antický oltár, je položených niekoľko strieborných pier, za vrchom stola svieti dobový retro telefón z čierneho bakelitu.

Šéf spoločnosti zaoberajúcej sa analýzou chemických látok mešká. Na stene visí vitrína s prišpendlenými motýľmi, viacero drevených skríň ukrýva niečo podobné muzeálnym exponátom, v rohu na stojane je vystavená hrubá kniha so zlatým kovovým lemovaním, pripomínajúca filmovú rekvizitu.

„To je len replika historického atlasu. Zaujímavejšie je však toto,“ ukáže sa vo dverách Mistrík a zamieri k ďalšej muzeálnej vitríne plnej technických „vychytávok“.

Ťukne prstom na kovovú krabicu s páčkami a vytiahne z rukáva prednášku o prvom osobnom počítači Altair z dielne zabudnutej skrachovanej firmy. Na okamih sa zdá, akoby zabudol na nabitý kampaňový deň a politické turné v Poltári a Veľkom Krtíši.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.