Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Akademička Martina Lubyová prišla na ministerstvo školstva „upratať“ po zle rozdelených eurofondoch na vedu a výskum. Pochybné rozdelenie peňazí firmám sa však teraz skloňuje aj pri nej. Oba prípady v rezorte spája zvláštne hodnotenie aj firmy, ktoré nemajú s vedou skúsenosti.


Šéfka rezortu vzdelávania podpísala ešte v decembri zmluvy s 30 firmami, ktoré požiadali o stimuly na výskum a vývoj. Zo štátneho rozpočtu si rozdelili 33,4 milióna eur. Grantová schéma, ktorá nepochádza z eurofondov, ale zo štátneho rozpočtu, mala byť určená pre slovenské firmy na rozvoj inovácií a nových nápadov.


Rozdelenie stimulov však sprevádzajú viaceré pochybnosti. Peniaze získali firmy, ktoré si výskum ako predmet svojej činnosti zapísali len chvíľu predtým, ako o dotácie žiadali.


„Pri celej kauze s dotáciami sa ukázalo obrovské množstvo pochybení a nezrovnalostí, ktoré ministerka školstva doteraz nedokázala hodnove

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.