Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2019, 00:00

Kontrola mäsa ostane rovnaká ako doteraz

V školách z chorého poľského mäsa uvarili guláš či sviečkovú. Podľa ministerstiev aj kontrolórov na Slovensku pochybili jedálne a dodávatelia.

Kontrola mäsa ostane rovnaká ako doteraz
Zdroj: TASR

Stovky kilogramov pokazeného hovädzieho mäsa z chorých poľských kráv sa dostali do pätnástich školských jedální na Slovensku. Úrad verejného zdravotníctva, ktorý má potraviny v školách kontrolovať, tvrdí, že nepochybil. Napriek tomu, že sa mäso dostalo do verejného stravovania, neplánuje ministerstvo pôdohospodárstva ani rezort školstva zmeny, aby sa podobný problém už neopakoval.


Mäso skončilo v školách
Nekvalitné hovädzie prekĺzlo celým kontrolným reťazcom od chovateľa až k spotrebiteľovi. Aj keď stále prebieha vyšetrovanie s cieľom problematické mäso nájsť, je pravdepodobné, že sa už všetko zjedlo. „Na Slovensko dorazilo ako čerstvé, takže ho v kuchyniach rýchlo spracovali,“ upozornil šéf Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš. V 15 školských jedálňach skončilo podľa Úradu verejného zdravotníctva 520 kilogramov tohto mäsa. Uvarili z neho guláš či sviečkovú.


Školské stravovanie preverujú hygienici z Úra

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.