Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2019, 13:50 Aktualizované dňa 03.02.2019 o 14:50

Danko neurazil len mňa, ale aj všetky ženy. Urobil z nás otravný hmyz, ktorý treba zašliapnuť, vyhlásila Nicholsonová

  • Poslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová zopakovala, že Danko ju urážal viackrát v parlamente bez prítomnosti kamier.
  • Podpredsedníčka parlamentu tvrdí, že pre ňu je dostatočná satisfakcia reakcie istej časti verejnosti.
Lucia Nicholsonová
Zdroj: TASR

Podpredsedníčka parlamentu a poslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová povedala, že ju neprekvapila urážka zo strany šéfa Národnej rady a SNS Andreja Danka. Ku kauze "cigánočka zo SaS-ky" to vyhlásila v relácii Na telo v televízii Markíza.

"Urazil všetky ženy"

Ďuriš Nicholsonová zopakovala, že Danko ju urážal viackrát v parlamente bez prítomnosti kamier.

"Andrej Danko neurazil len mňa, ale urazil všetky ženy. Urobil z nás nejaký otravný hmyz, ktorý treba zašliapnuť. Ukázal nám, že na neho kapitána si nebude nikto vyskakovať," povedala v relácii poslankyňa. ​Dodáva, že trestné oznámenie nepodávala, pretože špeciálna prokuratúra začala konať "ex offo." 

Potešila ju reakcia osobností

Podpredsedníčka parlamentu tvrdí, že pre ňu je dostatočná satisfakcia reakcia istej časti verejnosti. "Potešila ma výzva osobností z verejného života, kde ho vyzvali k odstúpeniu a ospravedlneniu," hovorí Ďuriš Nicholsonová. 

O reakciu sme požiadali aj hovorcu šéfa šéfa parlamentu Tomáša Kostelníka, Andrej Danko sa k slovám poslankyne vyjadrovať nechcel.

Celá kauza sa spustila po tom, čo pred týždňom v nedeľu šéf parlamentu Danko vyhlásil, že "na mňa si nejaká cigánočka zo Sasky nebude dovoľovať, už mám toho plné zuby."

Danko to potom vysvetlil tým, že len chcel ukázať aké ľahké je niekoho urážať.

"Andrej Danko prerazil dno. Už som si myslela, že nemôže nikam klesnúť, ale po týchto slovách klesol ešte nižšie. Nič na mňa nemá a preto používa takéto urážky," povedala pre HN Ďuriš Nicholsonová.

Pozrite si nedávny rozhovor s podpredsedníčkou parlamentu Luciou Nicholsonovou:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.