Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2019, 11:36

Koalícia USA útočila na sýrsku armádu, tvrdia štátne médiá

  • Podľa zdroja koalícia útočila na jednotku sýrskej armády v sobotu večer v oblasti mesta Abú Kamál v provincii Dajr az-Zaur na juhovýchode Sýrie, v oblasti pri hranici s Irakom.
  • Islamský štát má v súčasnosti pod kontrolou už len niekoľko dedín v Sýrii po tom, ako ešte v roku 2017 prišla takmer o všetko územie.
Koalícia USA útočila na sýrsku armádu, tvrdia štátne médiá
Zdroj: Reuters

Sýrske štátne médiá priniesli v nedeľu správy o tom, že lietadlá Spojenými štátmi vedenej koalície zaútočili na pozíciu sýrskej armády pri frontovej línii bojov proti militantom zo skupiny Islamský štát (IS).

Rozsiahle škody a zranenia

Pri nálete spôsobili škody a zranenia, uviedol vojenský zdroj, na ktoré sa tieto médiá odvolávajú, informovala agentúra Reuters.

Podľa zdroja koalícia útočila na jednotku sýrskej armády v sobotu večer v oblasti mesta Abú Kamál v provincii Dajr az-Zaur na juhovýchode Sýrie, v oblasti pri hranici s Irakom, kde sa nachádza posledná lokalita ovládaná extrémistami z IS východne od rieky Eufrat.

Spojenými štátmi vedená koalícia proti IS sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrila. V minulosti už poprela správy, že útočila na sýrske vojenské ciele v tejto oblasti, pripomína Reuters.

Už len niekoľko dedín

IS má v súčasnosti pod kontrolou už len niekoľko dedín v Sýrii po tom, ako ešte v roku 2017 prišla takmer o všetko územie, ktoré ovládala, pri dvoch ofenzívach - jednej zo strany Spojenými štátmi vedenej koalície a miestnych bojovníkov a druhej zo strany sýrskej armády a jej spojeneckých milícií za podpory Ruska.

Džihádistická skupina kontroluje aj púštnu enklávu obklopenú sýrskou armádou v strednej časti krajiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.