Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2019, 00:00

Boris Kollár: Ekonómom neverím. Ak by som im veril, tak všetky peniaze dám do Lehman Brothers

  • Pozrite si rozhovor so šéfom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom v HNtelevízii.
  • V rozhovore vysvetlil, prečo ho nezaujímajú argumenty ekonómov.
  • Kollár reagoval aj na najnovší prieskum, v ktorom bolo jeho hnutie na treťom mieste.
  • V prezidentských voľbách dáva veľké šance svojmu kandidátovi Milanovi Krajniakovi. Vyjadril sa aj k tomu, či by si vedel predstaviť podporiť Štefana Harabina v druhom kole prezidentských volieb.
  • Boris Kollár sa v rozhovore venoval aj kauze okolo obvinenej z vraždy Kuciaka Aleny Zsuzsovej, s ktorou bol v minulosti v kontakte.

Šéf Sme rodina Boris Kollár v rozhovore v HNtelevízii povedal, že že jeho hnutie je ochotné zahlasovať za návrh na zastropovanie dôchodku z dielne Smeru.

Kollár to odôvodnil tým, že nechce, aby išli ľudia do dôchodku zodratí v 70-ke. Za návrh je ochotný zahlasovať aj napriek tomu, že ekonómovia zastropovanie neodporúčajú. Kollár tvrdí, že jeho argumenty ekonómov nezaujímajú.

"Mňa nezaujímajú ekonómovia, ale ľudia. A tí majú najhoršiu zdravotnú strarostlivosť a sú zodratí. Dožívajú sa síce vysokého veku, ale akým spôsobom dôchodok prežijú? Ľudia robia za minimálne mzdy a potom si to odčakajú v čakárňach u lekára," hovorí.

Ekonómom posiela jasný odkaz. "Keby ma mali zaujímať argumenty ekonómov, tak všetky peniaze dám do Lehman Brothers," vyhlásil. Podľa neho ak raz bude v situácii, že bude musieť zhodnotiť, či sa bude pozerať na ľudí alebo ekonómov, tak si vyberie ľudí. "Garantujem vám, že sa postavím na stranu ľudí. Ludia nie sú čísla a excelovské tabuľky. Majú reálne starosti."

Šéf Sme rodina v rozhovore odprezentoval viacero predstáv, ktoré by urobil, ak by bol vo vláde. Na fakt, či by na to našiel peniaze tvrdí, že stačí, aby vol vláde neboli Fico s Dankom.

"Skúsme odstrániť Fica s Dankom a verte tomu, že v rozpočte bude podstatne viac peňazí. Títo dvaja stihnú všetko ukradnúť. Pozrite sa, ako šafária."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.