Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2019, 00:00

Obchody sťahujú z pultov problémové poľské mäso

Tesco a Billa preventívne sťahujú mäsové výrobky od firmy, ktorá odoberala hovädzie z bitúnku Jasienica Mazowiecka. Tá sa bráni a tvrdí, že ich mäso prešlo všetkými potrebnými kontrolami.

Obchody sťahujú z pultov problémové poľské mäso
Zdroj: Peter Mayer

„Samozrejme, že nie.“ Týmito slovami odpovedal reportér televízie TVN24 Tomas Pator na otázku HN, či považuje poľské mäso za bezpečné. Pator je spoluautor reportáže z bitúnku Jasienica Mazowiecka v poľskom meste Lodž, kde spracúvali mäso z chorých kráv. Mäso, ktoré sa dostalo aj na Slovensko. Mäso, ktoré teraz slovenské obchodné reťazce preventívne sťahujú zo svojich pultov.

Štátna veterinárna a potravinová správa v stredu večer označila tri firmy, ktoré dovážali a spracúvali hovädzie z problémového bitúnku: Cimbaľák z Bardejova, Marek Kazimir – MK FOOD z Gaboltova a Ladislav Cabai z Bidoviec.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.