Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2022, 12:52

Zamestnanci sa budú testovať len raz týždenne. Situáciu priebežne vyhodnocujeme, tvrdí Sulík

Minister hospodárstva Richard Sulík zdôraznil, že informácia o testovaní v práci dvakrát týždenne sa do vládneho materiálu dostala omylom.

Zamestnanci sa budú testovať len raz týždenne. Situáciu priebežne vyhodnocujeme, tvrdí Sulík
Zdroj: AP/TASR

Testovanie zamestnancov by malo zostať v režime raz týždenne, nie dvakrát, ako bolo uvádzané v Návrhu opatrení proti SARS-CoV-2 (variant omikron), ktorý vláda schválila na zasadnutí, ktoré prebehlo v stredu 12. januára.

Vyhlásil to v piatok minister hospodárstva Richard Sulík s tým, že išlo o chybu. V prípade zamestnania sa má podľa vládneho materiálu využívať v maximálnej možnej miere inštitút práce z domu, teda home office.

Prezenčne bude naďalej platiť režim OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19). Z materiálu tiež vyplývalo, že test bude vyžadovaný aspoň dvakrát do týždňa.

Sulík upozornil, že táto informácia sa tam dostala omylom. "Nebude dvakrát týždenne, ostane to, ak tak pri testovaní jedenkrát za týždeň," ozrejmil.

"Mali sme nejaký testovací režim na mesiac december, ten sme predĺžili na mesiac január a vyhodnocujeme priebežne situáciu," skonštatoval s tým, že teraz ešte nevie povedať, čo bude vo februári. Je však podľa neho pravdepodobné, že zostane režim v podobe testu jedenkrát do týždňa.

Zároveň priblížil, že suma, ktorá sa prepláca zamestnávateľom, bola prispôsobená trhovej cene testov. Už sa preto neprepláca šesť eur, ale štyri eurá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.