Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2019, 00:00

Ficov boj o Ústavný súd má v rukách Bugárova poslankyňa: Dúfam, že sa nerozhodne na základe politického názoru, tvrdí Dostál

Pozrite si rozhovor s poslancom SaS a členom ústavnoprávneho výboru Ondrejom Dostálom pre HNtelevíziu.

Celé hlasovanie o kandidátoch na Ústavných sudcov je posunuté preto, aby sa vyšlo v ústrety Ficovi. Aby mohol dodať dokumenty ku jeho chýbajúcej praxi," hovorí v rozhovore v HNtelevízii poslanec SaS a člen ústavnoprávneho výboru Ondrej Dostál.

Podľa neho druhá várka dokumentov, ktoré Fico dodal, je serióznejšia. "V prípade druhej várky ide o dokumenty z Vysokých škôl, ktoré dokladujú, že Fico mal vykonávať pedagociké činnosti súvisiace s právom. Budeme si musieť bližšie pozrieť, či sú relevantné," hovorí Dostál.

​Dodáva, že podľa slov šéfa výboru Róberta Madeja to vyzerá tak, že hlasovanie o Ficovej praxi bude opäť. Petra Kresáka nahradí vo výbore Irén Sárközy z Most-Híd.

"Sárközy bude mať v rukách to, či výbor prelomí predchádzajúce nerozhodnutie, že Fico spĺňa podmienky," doplnil Dostál. Dostál si netrúfa odhadnúť ako bude Sárközy hlasovať. "Je to teraz na nej, aby posúdila vecnosť argumentov, a aby sa rozhodla na základe presvedčenia a nie politického názoru," hovorí poslanec. 

Hlasovanie o výbere ústavných sudcov bude v parlamente v stredu 6. februára. 

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.