Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 10:23

O prezidentského kandidáta menej. Gabriela Drobová sa vzdala

Drobovej sa nepodarilo naplniť veci, ktoré si predsavzala.

Gabriela Drobová
Zdroj: Facebook

Riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová nakoniec do prezidentského súboja nezasiahne. A to i napriek tomu, že sa jej podarilo získať 15-tisíc podpisov od občanov potrebných na kandidatúru. 

Svoje rozhodnutie oznámila na Faceboou. Ako dôvod uvádza to, že na transparentný účet jej neprišli financie od 15-tisíc ľudí, ako si predsavzala.

"Zákonné podmienky sú jedna vec, ale výzvy ktoré som dala sama sebe sú pre mňa ešte dôležitejšie. S pokorou si musím priznať, že sa mi nepodarilo splniť to, čo som si predsavzala a síce relevantný počet pohybov na transparetnom účte," napísala Drobová. 

Svoj záujem o prezidentské kreslo oznámila v septembri. "Teraz vám poviem niečo, čo od mňa nikto nečaká. Rozhodla som sa, že idem s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky," povedala vtedy vo videu. 

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.