Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 10:23

O prezidentského kandidáta menej. Gabriela Drobová sa vzdala

Drobovej sa nepodarilo naplniť veci, ktoré si predsavzala.

Gabriela Drobová
Zdroj: Facebook

Riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová nakoniec do prezidentského súboja nezasiahne. A to i napriek tomu, že sa jej podarilo získať 15-tisíc podpisov od občanov potrebných na kandidatúru. 

Svoje rozhodnutie oznámila na Faceboou. Ako dôvod uvádza to, že na transparentný účet jej neprišli financie od 15-tisíc ľudí, ako si predsavzala.

"Zákonné podmienky sú jedna vec, ale výzvy ktoré som dala sama sebe sú pre mňa ešte dôležitejšie. S pokorou si musím priznať, že sa mi nepodarilo splniť to, čo som si predsavzala a síce relevantný počet pohybov na transparetnom účte," napísala Drobová. 

Svoj záujem o prezidentské kreslo oznámila v septembri. "Teraz vám poviem niečo, čo od mňa nikto nečaká. Rozhodla som sa, že idem s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky," povedala vtedy vo videu. 

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.