Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 00:00

Vojakom pridajú. Niektorým aj tristo eur

Rezort obrany pripravuje radikálnu zmenu platového systému vojakov. Aj najnižšie hodnosti si polepšia priemerne zhruba o tri stovky.

Vojakom pridajú. Niektorým aj tristo eur
Zdroj: TASR

Výcvik v maskáčoch, oháňanie sa zbraňami, dymovnice a vojenská akcia videná objektívom rezortu obrany podfarbená epickou orchestrálnou hudbou. Aj takýmto virálnym videom, ktoré videlo 125-tisíc ľudí, ministerstvo obrany prednedávnom lákalo ľudí na dobrovoľnú vojenskú službu. Práve nízke armádne stavy by mohla zvýšiť aj pripravovaná reforma platov. Po zavedení inovácií v platovom systéme vojakov avizovaných rezortom obrany by sa vojakovi nižšej šarže 778-eurová výplata mohla zvýšiť približne o 30 percent. Rovnako pôjdu hore aj platy vyšším hodnostiam. Súčasných 12-tisíc vojakov si tak výrazne prilepší.

Platy po novom
Základnou zložkou a kritériom súčasného výplatného systému je takzvaný hodnostný plat. Ten tvorí väčšinovú časť vyplácanej mzdy. Ten sa vojakom od prvého januára zvýšil o 10 percent. Samotní profesionálni vojaci v súčasnosti k mesač

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.