Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 20:30

Za plánovanú vraždu Lipšica mal objednávateľ zaplatiť 200-tisíc eur. "Cenník" mala overovať Zsuzsová

V prípade prípravy vraždy Daniela Lipšica a prokurátora Maroša Žilinku sa už začalo trestné stíhanie.

Vražda advokáta a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica mala stáť 200-tisíc eur. Za vraždu prokurátora Maroša Žilinku mal ponúkať objednávateľ 70-tisíc eur. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.

"Cenník" mala overovať Zsuzsová

Tento "cenník" mala podľa portálu overovať Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená z prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Za sledovanie Lipšica a Žilinku sa mali vyplácať aj zálohy. V prípade prípravy týchto dvoch vrážd sa už začalo trestné stíhanie. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

​"Vo veci je začaté trestné stíhanie. Žiadne ďalšie informácie vzhľadom na aktuálny stav konania nebudeme poskytovať, aby sme nezmarili vyšetrovanie," uviedla hovorkyňa.

Návrhy mali prísť od Kočnera

Minuloročná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nemala byť jedinou, o ktorej sa obvinení rozprávali. Podľa informácií TV Markíza sa mali objednávatelia vraždy dohadovať aj na odstránení ďalších osôb, medzi nimi advokáta Lipšica a prokurátora Žilinku.

Obvinený z vraždy Kuciaka Zoltán Andruskó mal podľa Markízy vypovedať, že sa objednávatelia zaoberali myšlienkou na vraždu minimálne ďalších dvoch ľudí. Návrhy na ich odstránenie mali prísť od podnikateľa Mariana Kočnera a od jednej z obvinených v prípade vraždy Kuciaka Zsuzsová.

Lipšic odmietol pre televíziu v októbri 2018 informácie komentovať. Uviedol, že v čase, keď sa mali tieto plány tvoriť, žiadne výrazné ohrozenie nevnímal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.