Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.01.2019, 00:00

Sulík o urážke "cigánočka zo Sas-ky": Nicholsonová to bude mať teraz s Dankom v parlamente ešte horšie

  • Pozrite si rozhovor so šéfom SaS Richardom Sulíkom v HNtelevízii.
  • Reagoval v ňom na výrok Andreja Danka o "cigánočke zo Sasky".
  • Šéf liberálov tvrdí, že ho to v prípade Danka ani neprekvapilo.
  • Sulík sa v rozhovore vyjadril aj k prezidentským voľbám.

Šéf SaS Richard Sulík v rozhovore pre HNtelevíziu reagoval na výrok šéfa parlamentu Andreja Danka na jeho poslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú o tom, že "nejaká cigánočka zo Sas-ky si nebude na neho dovoľovať."

Šéf liberálov tvrdí, že ho to v prípade Danka ani neprekvapilo. "Andrej Danko prerazil dno. Hovorí to o ňom, aký je a snáď to ľuďom otvorí oči. Mať takéhoto človeka ako dvojku v štáte je hanba," tvrdí Sulík.

​Hovorí, že v prvom rade strana skonštatovala, že Dankov výrok napĺňa znaky trestného činu. Čo bude ďalej povedať nevie, najprv bude hovoriť s Nicholsonovou.

"Nechávame si otvorené všetky možnosti. Aj v slušných spoločnostiach sa občas stane, že to skĺzne niekam, kam by nemalo. Ale ospravedlnenie? To by sme chceli od Andreja Danka príliš veľa," hovorí Sulík v rozhovore.

Na otázku, ako teraz bude Nicholsonová vychádzať ako podpredsedníčka parlamentu, má Sulík jasný názor. "Nemala medzi ľuďmi ako Danko či Glváč na ružiach ustlané ani doteraz. Ale po tomto to bude ešte horšie."

Sulík sa v rozhovore vyjadril aj k prezidentským voľbám. Má jasno v tom, čo by bolo, ak by sa do druhého kola dostal Štefan Harabin a Maroš Šefčovič.

"No to by bolo ako vybrať medzi cholerou a ťažkou chrípkou. Pre nás platí, že najvhodnejší kandidát na prezidenta je Robert Mistrík."

Celý rozhovor aj o ďalších témach si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.