Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2019, 12:14 Aktualizované dňa 27.01.2019 o 13:32

"Nejaká cigánočka zo Sas-ky si na mňa nebude dovoľovať," urazil Danko Nicholsonovú. Sulíkovci hovoria o trestnom čine

Lucia Ďuriš Nicholsonová reagovala na ostrú kritiku zo strany Andreja Danka, podľa nej prerazil dno.

Šéf SNS a parlamentu v nedeľu v relácii na TA3 V politike spustil ostrú kritiku na opozíciu.

Najviac si to odniesla strana SaS. Konkrétne poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá v piatok vyzbierala podpisy na zvolanie mimoriadne schôdze a odovzdala ich v parlamente.

​Ďuriš Nicholsonová patrí medzi najväčších Dankových kritikov aj v súvislosti z jeho rigózonou prácou. "Na mňa si nejaká cigánočka zo Sasky nebude dovoľovať, už mám toho plné zuby," hrubo zaútočil Danko na Ďuriš Nicholsonovú. HN oslovili aj samotnú poslankyňu, tá diskusiu nevidela, ale o urážkach sa dopočula takmer okamžite (Dankov slovný útok na Nicholsonovú v čase 24:50 min).

​"Andrej Danko prerazil dno. Už som si myslela, že nemôže nikam klesnúť, ale po týchto slovách klesol ešte nižšie. Nič na mňa nemá a preto používa takéto urážky," povedala pre HN poslankyňa. K vystúpeniu Danka poskytne stanovisko aj strana SaS.

Predseda parlamentu Andrej Danko dnes v relácii TA3 nazval podpredsedníčku parlamentu v zjavne hanlivom kontexte „Cigánočka“. Tým sa podľa nášho názoru dopustil trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a dávame jeho výrok do pozornosti prokuratúre. Andrej Danko urazil Luciu Ďuriš Nicholsonovú nielen ako političku, ale aj ako ženu a matku, čím sa zdiskreditoval ako človek aj ako politik," píše sa v reakcii SaS, ktorú pre HN poslal hovorca Róbert Buček.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.