Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2019, 15:05

Kiska: V situácii, keď predstavitelia štátu klamú, je ich usvedčovanie z klamstiev verejným záujmom

Prezident plánuje stretnutia s ministerkou vnútra a s predstaviteľmi ďalších inštitúcií, v ktorých kompetencii je bezpečnosť štátu.

Kiska: V situácii, keď predstavitelia štátu klamú, je ich usvedčovanie z klamstiev verejným záujmom
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prezident SR Andrej Kiska sa chce budúci týždeň stretnúť s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD).

Hovoriť chce o aktuálnej situácii v krajine v súvislosti s pokračovaním vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Stretnúť sa chce aj s predstaviteľmi ďalších inštitúcií, v ktorých kompetencii je bezpečnosť štátu.

"Po zmene policajného prezidenta sa vyšetrovanie významne pohlo dopredu. Prácu poctivých vyšetrovateľov a prokurátorov však naďalej kazí množstvo nezodpovedaných otázok z minulosti aj nových podozrení. Ľudia si zaslúžia jasné odpovede a dôveryhodné vysvetlenia," konštatuje Kiska.

Tie by mali podľa neho prísť od politikov, prokuratúry, vedenia rezortu vnútra i policajnej inšpekcie. "Prvým krokom na ceste k dôvere je začať hovoriť poctivo a priamo," zdôraznil Kiska.

Vo svojom vyjadrení k aktuálnej situácii na Slovensku naráža na medializovanie kontaktov predstaviteľov štátu s mafiou, podozrenia o príkaze bývalého policajného šéfa preverovať zavraždeného investigatívneho novinára.

"V situácii, keď predstavitelia štátu klamú, je ich usvedčovanie z klamstiev verejným záujmom. Preto nestačí pokrytecky sa rozčuľovať nad únikmi informácií z vyšetrovacích spisov a pripisovať ich spravodajským hrám," upozornil prezident.

​Pripomenul, že už vlani vo svojej správe o stave republiky vyzval vedenie rezortu vnútra, aby urobilo a vo vhodnej forme zverejnilo hodnotenie dovtedajšieho priebehu vyšetrovania dvojnásobnej vraždy a vysvetlilo chyby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.