Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2019, 09:20

Exšéf vojenského spravodajstva o Glváčovi a Zsuzsovej: Oznámil mi, že ho kontaktuje neznáma žena

Ľubomír Skuhra uviedol, že Martina Glváča informoval, že v týchto prípadoch je bezpečnejšie komunikovať cez tretiu osobu.

Bývalý šéf vojenského spravodajstva Ľubomír Skuhra sa vyjadril ku komunikácii podpredsedu parlamentu Martina Glváča s Alenou Zsuzsovou, ktorá je obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Vtedajší minister obrany pán Glváč mi oznámil, že ho kontaktuje neznáma žena, s ktorou komunikuje prostredníctvom SMS v osobnej rovine. Povedal som mu, že v týchto prípadoch je bezpečnejšie komunikovať cez tretiu osobu,“ hovorí Skuhra pre denník Nový Čas.

„Pokiaľ by komunikácia nadobudla ekonomický, lobistický alebo podobný charakter, nech kontaktuje orgány činné v trestnom konaní. Týmto bola pre mňa záležitosť uzavretá. S menom Alena Zsuzsová som sa stretol iba v médiách,“ doplnil bývalý šéf vojenského spravodajstva.

Martin Glváč v stredu uviedol, že komunikáciu s Alenou Zsuzsovou riešil počas pôsobenia vo funkcii ministra obrany práve s vtedajším šéfom vojenského obranného spravodajstva. 

Dlhodobá komunikácia

Podľa Glváča bola komunikácia čisto osobná a nepredstavovala žiadne bezpečnostné riziká. Poslanec Národnej rady to uviedol v rozhovore pre TV JOJ. Glváč zároveň vylúčil osobné stretnutie so Zsuzsovou.

Martin Glváč po medializovaní komunikácie uviedol, že o nej vedeli príslušné orgány a viedli ju „tretie osoby“.

​Podľa informácii denníka Sme vo výpovedi Zsuzsová uviedla, že Glváč bol jediný politik, s ktorým sa trikrát stretla aj osobne. V konverzácii cez mobilnú aplikáciu ho mala uloženého ako "maznáka".

Podpredseda parlamentu mal so Zsuzsovou dlhodobo komunikovať. Podľa dostupných informácií boli spolu v kontakte napríklad aj v júni, v deň, keď polícia zadržala Mariana Kočnera vo veci miliónových televíznych zmeniek, ale ešte aj v čase, keď Zsuzsovú ešte nezadržala polícia vo veci vraždy Jána Kuciaka.

„Priateľský, flirtujúci, nezáväzný a mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, nakoľko má partnerku a malé dieťa." Takto mala Zsuzsová vo výpovedi opísať práve Glváča.

Ďalší vplyvní ľudia

Alena Zsuzsová komunikovala s viacerými vplyvnými ľuďmi. Informoval o tom Denník N, ktorý sa odvoláva na výsledky policajného vyšetrovania.

​Medzi nich patria bývalý námestník generálneho prokurátora René Vanek, bratislavský župan Juraj Droba či poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár.

Všetci komunikáciu potvrdili a Vanek prišiel o funkciu. "Bola to chyba, za ktorú som zaplatil," povedal Vanek v rozhovore pre HN.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.