Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 18:05

Smer sa zastal Glváča, hovorí o vynášaní informácií. Vyzýva políciu a prokuratúru, aby konali

Zverejňovanie takejto komunikácie nie je podľa strany Smer vo verejnom záujme.

Smer sa zastal Glváča, hovorí o vynášaní informácií. Vyzýva políciu a prokuratúru, aby konali
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Strana Smer-SD sa zastala svojho poslanca Martina Glváča, ktorý je v súčasnosti v pozornosti médií kvôli zverejnenej osobnej komunikácii s Alenou Zsuzsovou.

"Zverejňovať niekoho osobnú komunikáciu – či už pravdivú, alebo nepravdivú, ktorá neobsahuje žiadne informácie o páchaní trestného činu, či nabádaní k nemu, nie je verejným záujmom, ale naopak je porušením jedného z ústavných práv každého občana Slovenskej republiky," píše strana Roberta Fica vo svojom stanovisku.

V podobnom duchu sa už v utorok vyjadril premiér Peter Pellegrini, podľa ktorého sa vražda vyšetruje na ulici.

​Smer ďalej vyzýva všetkých kompetentných, ktorí sú zodpovední za zložky podieľajúce sa na vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy, aby bezodkladne prijali rázne opatrenia na zabránenie akýchkoľvek únikov informácií – či už pravdivých, alebo nepravdivých – zo živého spisu.

"Žiadame, aby prokuratúra, policajný prezident a ďalší zodpovední prijali také opatrenia, vrátane začatia trestného stíhania, aby sa ďalšie informácie o vyšetrovaní dostali na verejnosť len oficiálnou cestou a v rozsahu, ktorý uznajú za potrebný vyšetrovatelia, dozorujúci prokurátori a príslušné orgány."

Podľa strany Smer totiž dochádza pri zverejňovaní informácií zo spisu k "bezbrehému porušovaniu zákonov intenzívne podporovaného aj médiami." 

Strana upozornila v stanovisku aj na fakt, že k spisom má prístup bývalý politik Daniel Lipšic, v súčasnosti právny zástupca poškodených rodičov, ktorý so Zsuzsovou v minulosti podľa Smeru komunikoval. Lipšic však komunikáciou so Zsuzsovou popiera.

O tom, ako Martin Glváč komunikoval s podozrivou, si môžete viac prečítať tu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.