Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 10:58 Aktualizované dňa 24.01.2019 o 11:29

Čaputová odovzdala podpisy na prezidentskú kandidatúru. Mistríka vyzvala do diskusie

Sledujte naživo tlačovú konferenciu Zuzany Čaputovej, ktorá odovzdá vyzbierané podpisy.

Čaputová odovzdala podpisy na prezidentskú kandidatúru. Mistríka vyzvala do diskusie
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Kandidátka na prezidenta Zuzana čaputová dnes odovzdala potrebný počet podpisov pre svoju kandidatúru na prezidentku. V prezidentskom úrade chce v mene ľudí viesť súboj s nespravodlivosťou a zlom.

"Budem sa snažiť, najmä v debatách, dokázať, že som lepšie pripravená viesť v mene ľudí súboj s nespravodlivosťou a zlom v našej krajine. V posledných dňoch cítim od ľudí veľkú podporu, aby som nepodľahla tlakom na vzdávanie sa a išla ďalej," povedala Čaputová na tlačovej konferencii.

"Všetci viete, že s pánom Mistríkom sme sa tento týždeň dohodli, že v prípade výrazného rozdielu medzi nami dvoma, a rizika, že by v druhom kole mal byť Harabin so Šefčovičom, podporí slabší kandidát silenejšieho. Idem preto naplno zabojovať o to, aby pán Mistrík na základe našej dohody podporil pred prvým kolom práve mňa," dodala.

Čaputová vyzvala do televíznej diskusie Roberta Mistríka. "Považujem za dôležité, aby si ľudia mohli medzi nami vyberať na základe toho, ako si svoje postoje dokážeme obhajovať vo vzájomnej diskusii. Som presvedčená, že ak na moje pozvanie do diskusie zareaguje súhlasne a nebude sa vyhýbať, nebude problém nájsť televíziu alebo médium, ktoré takúto diskusiu usporiada," povedala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.