Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 00:00

Kliník sa plánuje viac, ale lekári chýbajú

Kliník sa plánuje viac, ale lekári chýbajú
Zdroj: Dreamstime

Počet neurologických pracovísk v hlavnom meste sa má v budúcnosti zvýšiť. Aj tie súčasné pritom majú problém nájsť dostatok personálu. Zamestnanci kliniky UNB na Kramároch v otvorenom liste poslancom minulý týždeň vyjadrili obavu, že ďalšia klinika bratislavskú neurochirurgiu roztriešti. Vedenie Univerzitnej nemocnice aj ministerka zdravotníctva argumentujú, že z ružinovskej nemocnice sa rozšírením stane komplexné pracovisko. Kým sa sporia, v Lamači rastie súkromná nemocnica Penty a tá tiež počíta s neurochirurgiou. Otázne je, ktorým z týchto zariadení sa podarí po zefektívnení siete nemocníc získať zmluvy so zdravotnými poisťovňami, tie budú totiž viazané na počet výkonov.

Odstavené lôžka a nedostatok sestier
Personálna situácia na neurochirurgii bratislavských Kramárov je zložitá. „Máme mínus 17 sestier, štyri z 10 lôžok so zvýšenou starostlivosťou sú uzavreté, tak aká je logika otvárať ďalšie pracovisko?“ pýta sa prednosta kliniky Andrej Šteňo. Časť personálu však vl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.