Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 00:00

Vallova odborníčka na dopravu vysvetľuje, ako sa Bratislava vyhne úplnému kolapsu

  • Pozrite si rozhovor s viceprimátorkou Bratislavy Tatianou Kratochvílovou.
  • V rozhovore sa dozviete aj to, kedy bude definitívne spustená električka na koniec Petržalky.
  • Viceprimátorka hovorí, ako chce mesto zatraktívniť Mestskú hromadnú dopravu.

Viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová v rozhovor pre HNtelevíziu, vysvetlila, prečo sa mesto rozhodlo naraz uzavrieť niektoré zjazdy z Prístavného mosta a celú ulicu Mlynské Nivy.

​Podľa nej ich k tomuto rozhodnutiu presvedčili dáta. "Dáta, ktoré sme získali hovoria o tom, že na riešenie obchádzkových trás je MHD jediné správne riešenie," hovorí Kratochvílová. Aj preto stavia na nové buspruhy na Gagarinovej, Košickej, Landererovej a či Páričkovej ulici.

​"Na to, aby sme dostatočne včas informovali ľudí a naviedli na to, akým spôsobom majú cestovať, máme pripravenú kampaň, ktorú spustíme
na budúci týždeň," dodala viceprimátorka.

Kratochvílová v rozhovore riešila aj tému záchytných parkovísk, ktorá sú pre Bratislavu extrémne dôležité.

"Hľadáme voľné kapacity na parkoviská, ktoré máme vybudované. V Podunajských Biskupiciach na Pobaltskej ulici, rozšírime kapacitu parkoviska pri cintoríne Vrakuňa a budeme mať rokovanie s Tescom Zlaté Piesky, kde je tiež voľná kapacita parkovacích miest," hovorí.

V rozhovore sa dozviete aj to, kedy bude definitívne spustená električka na koniec Petržalky a ako chce tím okolo primátora Matúša Valla zatraktívniť Mestskú hromadnú dopravu.

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.