Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 15:21

Blaha chce spečatiť Daňovu prezidentskú kandidatúru. Sľúbil mu posledný podpis

  • Blaha sľúbil kontroverznému aktivistovi podpis pod prezidentskú kandidatúru po tom, ako sa ten dostal do konfliktu s reportérkou TV Joj.
  • Podľa Martina Daňa mu Janka Krescanko Dibáková prekazila zisk posledného podpisu, za čo sa jej začal vyhrážať. 
  • Blaha vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku, Daňa obhajuje a tvrdí, že by mal dostať šancu.
Blaha chce spečatiť Daňovu prezidentskú kandidatúru. Sľúbil mu posledný podpis
Zdroj: TASR, reprofotou Youtube, koláž HN

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa zastal videom na Facebooku kontroverzného aktivistu Martina Daňa, ktorého označil za mladého novinára.

Daňo sa momentálne snaží zozbierať podpisy od poslancov pod prezidentskú kandidatúru. Podľa jeho vlastných slov mu chýba už len posledný. Ten už takmer mal, podpis sa mu chystal dať poslanec Peter Štrachoň.

Vtedy sa poslanca spýtala novinárka z TV Joj Janka Krescanko Dibáková, či je podľa neho v poriadku podporovať šíriteľa konšpirácií a agresívnych prejavov. Poslanec si svoj podpis rozmyslel.

Daňove vyhrážky novinárke

Celý incident riešili viaceré médiá a aj samotný Daňo. Ten novinárke odkázal, že na ňu bude zbierať špinu. Následne na Youtube zverejnil video, kde Dibákovú označuje za pobehlicu a adresoval jej ďalšie vyhrážky.

Blaha sa však vo videu Daňa zastal. „Hnusí sa mi, akým spôsobom šikanujú liberálne médiá Martina Daňa. Útočí na neho Denník N, útočí na neho televízia Joj, útočia na neho médiá, ktoré vlastní Penta a ten chlapec by mal dostať šancu sa brániť. Ako prezidentský kandidát ju dostane a médiá sa majú na čo tešiť,“ hovorí Blaha videu.

Poslanec zároveň o takmer tri roky staršiemu aktivistovi, ktorého označuje za „chlapca“, sľúbil posledný chýbajúci hlas, aj keď ho voliť podľa vlastných slov nebude. „Ja mám veľkú slabosť pre ľudí, ktorí stoja proti prúdu a preto mu chcem aj touto cestou pomôcť,“ dodal.

Blaha sa vo videu obul aj do Dibákovej, ktorej aktivita bola podľa neho ďaleko nad rámec jej novinárskych povinností. Spomenul aj Igora Matoviča, Luciu Nicholsonovú a novinárku Moniku Tódovú, ktorých označil za „odpudivé indivíduá.“

Konflikt s poslancami aj novinármi

Daňo sa v minulosti dostal do konfliktu s viacerými novinármi a politikmi. Nicholsonovej sa vyhrážal s roxorovými tyčami, že by mala byť zabitá, konflikt vyvolal aj na tlačovej konferencie prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej. Tam sa snažil dostať, aj keď nebol medzi pozvanými novinármi. Do konfliktu sa dostal aj s Igorom Matovičom, po tom, ako poslanca obvinil, že je vrahom Jána Kuciaka.

Pre viaceré konflikty mu na základe žiadosti 50 novinárov bola minulý rok v marci odobratá akreditácia do Národnej rady. V novembri mu ju vrátili s tým, že sa má riadiť smernicou, ktorú mu zaslali. V prípade jej porušenia, mu bude akreditácia opätovne odobraná.

Hrozilo mu päť rokov vo väzení

Daňo sa zviditeľnil počas prezidentských volieb v roku 2014, v ktorých volil dvakrát, čím sa následne pochválil na internete. Za prečin marenia priebehu voľby prezidenta mu hrozilo až päťročné väzenie. Prokurátor však obvinenie zrušil.

Daňo na zastupiteľstve v Košiciach: 

Rozruch vyvolal napríklad aj v septembri 2016, keď sa pred rokovaním Mestského zastupiteľstva v Košiciach, ktoré sa okrem iného venovalo otázke rozšírenia spoplatneného parkovania v širšom centre mesta, snažil napriek mestským policajtom dostať k pódiu s predstaviteľmi mesta.

​Keď vybehol dopredu po laviciach poslancov, policajti tvrdo zasiahli, strhli ho na zem a vyviedli zo sály.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.