Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2022, 18:57

Ministerka Milanová má dôveru od premiéra Hegera. Aj napriek kontaktom s Tóthom

Ministerka kultúry Natália Milanová mala byť v kontakte s exsiskárom Petrom Tóthom aj v čase, keď spolupracovala s hnutím OĽaNO.

Ministerka Milanová má dôveru od premiéra Hegera. Aj napriek kontaktom s Tóthom
Zdroj: AP/TASR

Ministerka kultúry Natália Milanová má dôveru premiéra Eduarda Hegera (obaja OĽANO). Predseda vlády to potvrdil v reakcii na otázku novinárov, či má šéfka rezortu kultúry jeho dôveru aj po medializovaných informáciách o jej spolupráci a komunikácii s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrom Tóthom.

Ministerka si mala v rokoch 2012 až 2016 nechávať upravovať blogy Tóthom. Upozornil na to Nový Čas, odvolávajúci sa na uniknutú komunikáciu medzi dvojicou.

V kontakte s exnovinárom a exsiskárom mala byť Milanová aj v čase, keď začala spolupracovať s OĽANO.
Milanová kontakt s Tóthom potvrdila, bol jej kolegom.

Zdôraznila, že o jeho prepojeniach na odsúdeného Mariana Kočnera netušila. Bývalý štátny tajomník ministerstva kultúry Konrád Rigó, pôsobiaci v mimoparlamentnej strane Aliancia, reagoval, že oveľa lepšie by bolo, keby mala Milanová dôveru kultúrnej obce.

"Tej sa šéfka rezortu dlhodobo neteší. Nie kvôli uniknutej komunikácii s kontroverzným Petrom Tóthom, ale kvôli nezvládnutiu svojej funkcie. Dnes sme sa dozvedeli aj to, že predstavitelia kultúrnej obce budú mať priestor na to, aby svoje pripomienky a postrehy mohli tlmočiť priamo premiérovi. Dnes toto gesto už nestačí. Premiér má za chod kultúry prevziať zodpovednosť aj formálne," uviedol v stanovisku, ktoré TASR zaslala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.