Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 13:15

S Ficom plával v Dunaji a chcel šéfovať celej únii. Smer posiela do volieb silného kandidáta

  • Maroš Šefčovič je kariérny diplomat, úspechy zbieral počas celej takmer 30-ročnej kariéry.
  • So Smerom je oficiálne spájaný od roku 2014.
  • S Robertom Ficom majú blízky vzťah.
  • Dnes za najsilnejšiu vládnu stranu kandiduje na prezidenta z funkcie podpredsedu Európskej komisie. 

Vyštudoval prestížnu komunistickú školu pre diplomatov, úspechy zbieral počas celej takmer 30-ročnej kariéry. Dlhoročný diplomat Maroš Šefčovič sa rozhodol kandidovať na prezidenta.

Šefčovič je dnes spájaný s vládnym Smerom, ktorého poslanci sa podpísali aj pod jeho prezidentskú kandidatúru. Nebolo tomu však tak vždy.

Plávanie v Dunaji s Ficom

Kariérny diplomat nebol priamo spájaný s politickými stranami až do roku 2014, kedy sa rozhodol kandidovať do Európskeho parlamentu práve za Smer. Odvtedy je so stranou čoraz viac prepojený a aj jej predseda Robert Fico sa chváli dobrým vzťahom s eurokomisárom.

V júni minulého roka zverejnil Fico video, na ktorom spolu so Šefčovičom plávajú v Dunaji ako starí kamaráti. Blízko k sebe však mali už aj dávno predtým. V období prvej Ficovej vlády pôsobil Šefčovič ako stály zástupca Slovenskej republiky pri Európskej únii v Bruseli, čím sa automaticky stali blízkymi spolupracovníkmi.

Aj do svojej prvej funkcie eurokomisára sa Šefčovič dostal počas vlády Smeru, po tom ako z funkcie komisára pre vzdelávanie musel odísť Ján Figeľ.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.