Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Slováci potrebujú ovládať aspoň dva cudzie jazyky

Zamestnávatelia na Slovensku potrebujú ľudí, ktorí hovoria po nemecky, do inzerátov požiadavku jazyka radšej nedávajú, myslí si výkonný člen predstavenstva Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory Peter Kompalla.

Slováci potrebujú ovládať aspoň dva cudzie jazyky
Zdroj: Dreamstime

Vo väčšine pracovných inzerátov je ako podmienka znalosť angličtiny. Prečo teda tvrdíte, že zamestnávatelia preferujú nemčinu?
Treba priznať, že angličtina je naozaj jazykom hospodárskym. Je aj pravda, že vo väčšine inzerátov majú podnikatelia požiadavku na angličtinu. Ale preto neustále hovoríme, že na trhu práce je nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, lebo podnikatelia sa ani neodvážia dať medzi požiadavky na pracovnú pozíciu znalosť nemčiny. Myslia si, že to ľudí odradí. Radšej to suplujú tak, že ich kvalifikujú v jazyku sam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.