Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Nemecké firmy vítajú stop povinnej angličtine, práce s nemčinou ubúda

Ministerka školstva Martina Lubyová chce dať od septembra študentom na výber zo šiestich jazykov.

Nemecké firmy vítajú stop povinnej angličtine, práce s nemčinou ubúda
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Lepšia výučba jazykov, viac zahraničných investorov. Predstava nemeckých firiem o znalosti ich jazyka už dostáva reálne kontúry a podľa nich sa novými pravidlami zaplnia pracovné miesta, kde je nedostatok ľudí. Ministerstvo školstva totiž od septembra zavádza novinku a žiakom dáva na výber, aký jazyk sa budú povinne učiť.


Angličtina je povinná
Angličtina je na slovenských školách povinná už od roku 2012. Zahraničných investorov by však prilákalo, ak by Slováci vo väčšej miere ovládali aj nemčinu. „Historicky je nemčina pre Slovákov prirodzenejšia,“ myslí si Friedrich Dahlhaus, riaditeľ Goetheho inštitútu v Bratislave. Preto víta kroky rezortu školstva. Ministerka Martina Lubyová totiž ešte v októbri ohlásila zámer liberalizovať voľbu cudzieho jazyka.

„Nechceme nútiť všetky deti učiť sa angličtinu ako prvý cudzí jazyk, ale aby si mohli vybrať aj z nemčiny, francúzštiny, taliančiny, zo španielčiny alebo z ruštiny,“ tvrdila vtedy ministerka školstva. Ako nám

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.