Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2019, 16:26 Aktualizované dňa 17.01.2019 o 10:01

Únik nebezpečnej látky pri stavbe R7 sa nepotvrdil. Išlo o planý poplach, uviedol Érsek

  • Pri udalosti zasahovali záchranné zložky aj chemici.
  • Zhotoviteľ projektu tvrdí, že sa v oblasti nevykonávali žiadne úkony, ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov.
Únik nebezpečnej látky pri stavbe R7 sa nepotvrdil. Išlo o planý poplach, uviedol Érsek
Zdroj: TASR/Milan Drozd

Únik kontaminovanej látky do ovzdušia na stavbe rýchlostnej cesty R7 medzi obcami Blatná na Ostrove a Lehnicami sa nepotvrdil. Na mieste včera vo večerných hodinách zasahovali hasiči aj záchranné zložky, aby zistili možný únik škodlivých látok na stavenisku.

Celkom 12 robotníkov, ktorí sa sťažovali na zdravotné problémy, po vyšetreniach prepustili bez akýchkoľvek podozrení na otravu. Výsledky meraní potvrdili, že išlo o planý poplach. Situáciu bol na mieste osobne kontrolovať aj minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

"Hneď po nahlásení udalosti som prišiel preveriť situáciu. Našťastie, zasahujúce zložky nenamerali žiadne nebezpečné látky v ovzduší a išlo len o falošný poplach. Som rád, že aj takýto prípad nás všetkých preveril, aby sme boli vždy pripravení a vedeli včas reagovať na podobné situácie," povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Hasiči na stavenisku zasahovali niekoľko hodín, pričom došlo k dekontaminácii postihnutých. Priamo na mieste vykonali merania na škodlivé látky aj Kontrolné chemické laboratória, ktoré taktiež v ovzduší nenamerali žiadne nebezpečné látky.

Na stavenisku neďaleko Blatnej na Ostrove sa realizovali dokončovacie práce na mostnom objekte. Zhotoviteľ potvrdil, že v rámci prác sa v danej oblasti nevykonávali žiadne úkony, ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť pracovníkov pri práci.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu D4R7 Construction tvrdí, že v rámci stavebných prác sa v danej oblasti nevykonávali žiadne úkony, ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov pri práci.

"Na mostnom objekte neďaleko Blatnej na Ostrove sa realizovali len dokončovacie práce, keďže stavebný objekt je tesne pred uvedením do prevádzky. Navyše v dopoludňajších hodinách pracovníci BOZP v danom mieste vykonali kontrolu pracoviska, ktorá nepreukázala žiadne nedostatky," uviedla spoločnosť pre TASR.

Mimoriadna udalosť sa stala pri výstavbe cesty R7 medzi Dunajskou Lužnou a Holicami.
Zdroj: D4R7

Mimoriadna udalosť sa stala pri výstavbe cesty R7 medzi Dunajskou Lužnou a Holicami

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.