Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2022, 12:17

Vysoké školy by mohli fungovať v režime OP. Gröhling predpokladá, že študenti neveria hoaxom a očkujú sa

  • Minister školstva nevidí žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní.
  • Podľa opatrení by študenti mohli navštevovať priestory škôl iba v režime OP.
Vysoké školy by mohli fungovať v režime OP. Gröhling predpokladá, že študenti neveria hoaxom a očkujú sa
Zdroj: AP/TASR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) nevidí absolútne žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní. Vysokoškolskí študenti budú môcť podľa opatrení, ktoré v stredu schválila vláda, chodiť prezenčne do školy iba v režime OP.

"Moje odporúčanie je, aby boli študenti prezenčne v školách," povedal minister školstva vo štvrtok počas tlačovej konferencie. Poukázal na to, že študentmi vysokých škôl sú mladí ľudia nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie.

"Predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a využijú ho, pretože chránia nielen seba a svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu," povedal šéf rezortu školstva.

"Ak máme otvorené základné a stredné školy a riaditelia majú enormnú snahu, aby zachovali prezenčné vzdelávanie, ja nevidím absolútne žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní" dodal minister školstva.

Momentálne je na univerzitách skúškové obdobie a o tom, ako bude vyzerať letný semester, budú na vysokých školách rozhodovať v najbližšom období.

Napríklad Univerzita Komenského v Bratislave na sociálnej sieti informovala, že koncom januára zasadne krízový štáb univerzity a rozhodne o režime počas letného semestra, ktorý sa začína 14. februára.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.