Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 00:00

Vodičom, ktorí neplatia pokuty, polícia zadrží auto. Čo sa všetko zmení novým zákonom?

Vodičom, ktorých pri prešľapoch zachytili policajné radary alebo kamery, sa bude pred pokutou unikať ťažšie.

Policajný radar zachytí vodiča, ako prekročil povolenú rýchlosť. Polícia si podľa evidenčného čísla nájde majiteľa auta a na adresu trvalého pobytu mu pošle pokutu.

Takto v súčasnosti funguje inštitút „objektívnej zodpovednosti“. Časť vodičov však doručené pokuty ignoruje. Preto ministerstvo vnútra pripravilo novelu cestného zákona, ktorá navrhuje, ako sa s podobnými situáciami vyrovnať.

Policajti budú môcť pri náhodnej kontrole pomocou nového informačného systému zistiť, či auto v minulosti zachytili radary pri porušovaní pravidiel. V prípade, že áno, pokutu dostane zastavený vodič na mieste.

Ak šofér pri kontrole odmietne zaplatiť pokutu za prešľap z minulosti, policajti mu budú môcť zadržať doklady od auta aj s tabuľkami s evidenčným číslom. Takt

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.