Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2019, 00:00

Kauza rigorózky stojí na slove plagiát

Akademici tvrdia, že predseda parlamentu by mal vyvodiť zodpovednosť a titul nepoužívať.

Šéf SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/P. Zachar

Väčšinu svojej práce odpísal a porušil autorský zákon, konštatuje vo svojej správe komisia, ktorá skúmala záverečnú prácu predsedu parlamentu. Napriek tomu akademici z Univerzity Mateja Bela rigoróznu prácu Andreja Danka za plagiát neoznačili. Podpredseda akademického senátu Miroslav Hužvár tvrdí, že titul JUDr. by na Dankovom mieste nepoužíval.


Vyvodenie zodpovednosti
Predseda parlamentu Andrej Danko sa účelovej komisii na banskobystrickej univerzite poďakoval . „Ani raz nepadlo slovo plagát,“ tvrdí Danko, podľa ktorého je správa komisie bodkou za kauzou s jeho titulom. Komisia tvrdí, že slovo plagiát trestné právo nepozná, preto ho nepoužili. Podľa analytičky pre vysoké školy Renáty Hall to, že slovo plagiát nezaznelo, podstatné nie je. „Ako komisia opisuje porušenia akademickej etiky v rámci rigoróznej práce Andreja Danka je to, čo sa vo vyspelom svete nazýva plagiátom,“ tvrdí. To isté tvrdí aj vysokoškolský učiteľ z U

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.