Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2019, 00:00

Oddlžovanie nemocníc sa blíži do svojho finále

Celkový dlh v zdravotníctve je približne na úrovni jeden a pol miliardy eur, viac než polovicu tvorili pred oddlžovaním záväzky zdravotníckych zariadení.

Oddlžovanie nemocníc sa blíži do svojho finále
Zdroj: TASR

Stovky miliónov eur z verejných financií vyhradil štát na nemocničné dlhy historicky už po štvrtýkrát. Aktuálny proces sa začal ešte vlani a je rozdelený na viacero častí, pričom podmienky sú podľa ministerstva zdravotníctva prísnejšie ako v minulosti. „Oddlženie je rozdelené na jednotlivé etapy, nevyhnutnou podmienkou sú ozdravné plány a dozorné orgány, ktoré majú kontrolné funkcie. Základnými princípmi oddlženia sú transparentnosť, teda rovnaký prístup a zaobchádzanie pre všetkých, a na strane veriteľa dobrovoľnosť,“ vysvetlila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Z celk

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.