Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2019, 00:00

Oddlžovanie nemocníc sa blíži do svojho finále

Celkový dlh v zdravotníctve je približne na úrovni jeden a pol miliardy eur, viac než polovicu tvorili pred oddlžovaním záväzky zdravotníckych zariadení.

Oddlžovanie nemocníc sa blíži do svojho finále
Zdroj: TASR

Stovky miliónov eur z verejných financií vyhradil štát na nemocničné dlhy historicky už po štvrtýkrát. Aktuálny proces sa začal ešte vlani a je rozdelený na viacero častí, pričom podmienky sú podľa ministerstva zdravotníctva prísnejšie ako v minulosti. „Oddlženie je rozdelené na jednotlivé etapy, nevyhnutnou podmienkou sú ozdravné plány a dozorné orgány, ktoré majú kontrolné funkcie. Základnými princípmi oddlženia sú transparentnosť, teda rovnaký prístup a zaobchádzanie pre všetkých, a na strane veriteľa dobrovoľnosť,“ vysvetlila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Z celk

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.